Dnešní doba je dobou vizuální. Obrázky, fotografie, videa… mají na sociálních sítích daleko větší sledovanost, než jen prosté, i třeba sebezajímavější, texty. Jedním obrázkem lze často vyjádřit mnohem víc, než mnoha slovy. Obrázek dokáže jednoduše vyjádřit i celý komplex myšlenek a informací.
Všechny tyto fotografie jsou skutečnými profilovými fotografiemi reálných uživatelů LinkedIn….
Přesto – chybějící nebo nesprávná profilová fotografie je jednou z nejčastějších chyb uživatelů LinkedIn.
Fotografie je pro kvalitu a efektivitu našeho profilu klíčová. Fotografie náš profil zosobňuje – někdo jiný se může jmenovat stejně, jako my, ale nikdo nevypadá stejně, jaky my… Správná fotografie zvyšuje pravděpodobnost, že náš profil nejen zaujme, ale že i utkví… Část populace si totiž daleko lépe pamatuje tváře, než jména…
Je tedy na čase, abyste se podívali na svoji fotografii a odpověděli si objektivně na otázku:
Dává o mě moje fotografie tu správnou informaci, která mi pomůže v mé kariéře nebo v mém businessu?
1. Použijte fotografii, na které jste VY! Vy a jen vy. Je to váš OSOBNÍ profil, kde prezentujete sami sebe!
2. Použijte AKTUÁLNÍ fotografii. Jen jen málo horších věcí, než to, když se osobně setkáte s někým poprvé a nepoznáte ho, protože jeho profilová fotografie je stará 10 (a více) let!
3. Usmívejte se! Vaše tvář by měla vyzařovat vřelost a přístupnost.
4. Uvolněte se a dívejte s přímo do objektivu
5. Vaše tvář je nedůležitější, proto si zvolte fotografii, kde je vám vidět do tvář přímo a kde váš obličej zabírá 2/3 fotografie.
6. Fotografie by měl být pořízena profesionálem (ale nemá být umělecká)
7. Žádní další lidé na vaši fotografii nepatří. Ani nevyřezávejte svůj obrázek z hromadné fotografie, žádné části cizích ramen a rukou do vaší fotografie nepatří.
8. Pro fotografování si zvolte neutrální, nejlépe jednobarevné pozadí
9. Oblékněte si na sebe něco v barvě, která vám nejvíc sluší. Světlé barvy přitahují pozornost, ale vyhněte se vzorům.
10. Tip pro muže: oblékněte si modrou nebo černou klasickou košili. Žádné tričko, havajské košile nebo bláznivé vzory!
11. Tip pro ženy: oblékněte si něco pohodlného. Ne tričko nebo velké či divoké vzory. Nejlepší je oblečení v tmavé barvě s (nehlubokým) výstřihem do V. Černá je dobrá, vyhněte se bílé.
12. Poříďte si více fotografií a zeptejte se lidí kolem sebe, jaká z nich se jim zdá být nejvhodnější.
Na LinkedIn jsou tisíce profilů kde je místo fotografie jen podobný šedý obrázek hlavy, krku a ramen. Každý vás snadno přehlédne, když se skryjete v šedém davu….
Vystupte z davu, použijte 12 tipů a vyberte si pro svůj profil tu nejlepší fotografii!
Jana Bártíková
Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na LinkedIn:
Těším se na vás na LinkedIn! Navažte se mnou spojení! Můj LinkedIn profil je TADY >>>>>>
Souhlas, ale určitě nejde říct, že pro KAŽDÉHO se hodí černá košile a ne triko je to dobré do nějaké konzervativní korporace, ale mladý dnamický kreativec nebo hudebník by v oblekuvypadal špatně a vůbec by ho to (na rozdíl od trika) nevyjadřovalo. A Jano, Vaše fotka by si zasloužila vylepšení podle těhlech pradivel – nic ve zlým, ale profesionální není, ten stín, tmavost… – nechci vás naštvat, ale píšu to, že jsem dával pozor na to říkáte a píšete 🙂 kar.
Karle, děkuji vám za váš komentář a za zpětnou vazbu na moji fotografii. V mých doporučeních není nic o obleku, ten není na fotografii na LinkedIn třeba.
Všechna moje doporučení vycházejí z tzv. Best Practice. Jsou to doporučení, která fungují lidem, kteří ve svém oboru něco dokázali, která jim pomáhají nebo pomohli k dosahování cílů a k úspěchu a která jsem vyzkoušela v praxi a i mě zafungovaly…
Každý můj čtenář i klient si může sám svobodně rozhodnout, zda si bude hledat svoji cestu a přicházet si na věci sám, nebo zda si ušetří čas, energii a peníze a použije v praxi vyzkoušení návody.
Děkuji, hezký den. Jana
Zdravím, v zásadě souhlasím. Pokud to s bodem č. 6 myslíte vážně, dovolil bych si pár postřehů k Vaší fotce:
– Na profi portrétu by neměl být vidět stín od blesku, narušuje jednolitost pozadí. Je třeba fotit objekt dál od pozadí nebo s více světly (ideálně obojí).
– Dále je na portrétu šmrncovnější, když je v očích odlesk od světla (tzv. jiskra). A další obecná poznámka:
– Většině lidí sluší, když nejsou foceny napřímo (kvůli souměrnosti, respektive nesouměrnosti), ale lehce natočeni do strany, ale s pohledem do objektivu.
Simone, děkuji vám za zpětnou vazbu a za doplnění.
Hezký den, Jana